Olayla ilgili 2 kişi aranıyor!

Gönyeli’de, bir şahsın evine giren 3 kişi, söz konusu şahsı önce darp etti, ardından cebindeki 2 bin 100 TL’yi çalarak kaçtı. Söz konusu şahıslardan biri bulundu, ikisi aranıyor.

Gönyeli’de meydana gelen “Soygun, Soygunculuğa Teşebbüs, Kasti Hasar, Mülke Tecavüz, Darp” suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlı İ.Ç. tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren deneyimli polis memuru Süleyman Açıkada olayla ilgili bulguları aktardı.

Açıkada, huzurda bulunan zanlının, aranan iki zanlı ile birlikte 14 Eylül 2021 tarihinde saat 22.00 raddelerinde Gönyeli’ de bulunan M.D’ye ait ikametgâhın oturma odası içerisine izinsiz girip mülküne tecavüz ettikten sonra, adı edileni elleri ile ittirip yatağa düşmesine sebep olup, darp edip, adı edilenin elinde tuttuğu Redmi Note 8 marka cep telefonunu zorla almaya çalışıp soygunculuğa teşebbüs ettiklerini söyledi.

Polis, olayın akabinde yere düşen telefonun ekranının kasten ve kanunsuz olarak kırılmasına sebep olup hasara uğrattıktan sonra, giymiş olduğu pantolonunun sol cebinde tasarruf ettiği 2100TL parasını da zorla alıp soygun suçunu işlediklerini söyledi.

Polis olayın bilgilerine gelmesi üzerine zanlının Lefkoşa bölgesinde tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Polis memuru Süleyman Açıkada tahkikatın henüz yeni başlamış olup aranan şahıslar bulunmakta olup alınacak olan ifadeler olduğunu, bu bağlamda zanlının ilk aşamada 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

About haberci

Ayrıca Kontrol Edin

Yerde bulduğu 6,200 TL’Yi Cebine attı

POLİS BASIN SUBAYLIĞI AÇIKLAMASI: 15.10.2021 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Lefkoşa’da Şht. Ecvet Caddesi üzerinde faaliyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir