Cami çokluğundan şikayetçi

KTÖS, bu süreçte 11 okul, 82 cami yapıldığına dikkat çekti ve Güney’de her bir okuldaki öğrenci sayısı 400’ü geçmez iken ülkede sadece 23 Nisan İlkokulu’nda binin üzerinde öğrenci olduğunu belirtti

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, ülkedeki okul yetersizliği konusuna dikkat çekerek, önceliğin camilere değil de okullara verilmesinden ötürü şu an ciddi bir sıkıntı yaşandığını ifade etti.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, bu sabah Sim TV’de açıklamalarda bulundu.

Ülkemizde okul yetersizliği konusuna dikkat çeken Elcil, önceliğin camilere değil de okullara verilmesinden ötürü şu an ciddi bir sıkıntı yaşandığını ifade etti.

Elcil, bu süreçte 11 okul, 82 cami yapıldığından bahsederek, Güney’e bakıldığında ise her bir okuldaki öğrenci sayısının 400’ü geçmez iken ülkemizdeki sadece 23 Nisan İlkokulu’nda binin üzerinde öğrenci olduğundan ve diğer okullarda da durumun farksız olduğuna vurgu yaptı.

Sınıfların kalabalığı söz konusuyken ve pandemi sürecinden bahsederken, geçmişten gelen sorunların şu an ayyuka çıktığının gözler önüne serildiğini ifade eden Elcil, Girne gölgesinde şu an okul yapacak yer olmadığına işaret etti.

About haberci

Ayrıca Kontrol Edin

Alsancak bölgesinde 7 saat elektrik kesilecek

Kıb-Tek’ten verilen bilgiye göre, yüksek gerilim elektrik şebekesinde yapılacak bakım onarım çalışması nedeniyle yapılacak kesinti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir