Güzelyurt Bostancı’da meydana gelen “Ev açma, Sirkat ve Mülke Tecavüz” suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlı C. T. dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis Memuru Emrah Cihangir olayla ilgili bulguları aktardı. Yargıç huzurda bulunan zanlı C. T.’in 11 Eylül 2021 tarihinde Bostancı’da 16.00 raddelerinde aynı yerde sakin Zanlı C. T. komşusu M.E’ye ait ikametgâhın batıya bakan kilitsiz mutfak kapısını açıp içeriye giriş sağladıktan sonra oturma odası içerisinde bulunan şahsa ait Honda marka aracın anahtarı ve 2 adet kapı anahtarını sirkat ettiğini söyledi. Polis zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ve tasarrufunda bulunan anahtarların emare olarak alındığını ancak araç anahtarının henüz bulunamadığını mahkemeye aktardı. Polis zanlının beyanlarının teyit ve tekzip edileceğini sokağı gören kameraların inceleneceğini ayrıca aranan emare olduğundan zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadet değerlendiren Yargıç Mine Serden zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

SES KIBRIS

About haberci

Ayrıca Kontrol Edin

Çatalköy’de gümrüksüz araba bulundu

Çatalköy’de gümrüksüz mal tasarrufu meselesinde bir kişi tutuklandı. Polisten verilen bilgiye göre; Çatalköy’de, 15.09.2021 tarihinde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir