Ay Yıldız Projesi’nin Temeli Atıldı

Pentagon gibi tasarlanan Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları’nın tek bir çatı altında toplanacağı ‘Ay Yıldız Projesi’nin temeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla atıldı.

Ay Yıldız Projesi’nin temeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Pentagon gibi tasarlanan yeni kAarargah projesi ile Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ile Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarının tek bir yerleşkede toplanacak.

TÜM KOMUTANLIKLAR TEK BİR YERLEŞKEDE OLACAK

Karargah, gökyüzünden bakıldığında ay ve yıldız şeklinde görülecek.

Etimesgut’ta yapılacak yeni karargah projesinde, ilk etapta Milli Savunma Bakanlığı binası yapımı gerçekleştirilecek.

Kuvvet Komutanlıkları, etaplar halinde ve sırasıyla yeni karargah inşa edildikçe buraya taşınacak.

PENTAGON’A RAKİP OLACAK

Dünyanın en büyük askeri harekat merkezi Pentagon’a rakip olacağı belirtilen yeni TSK ve bakanlık karargahı, gelecekteki savaş konseptini de dikkate alan, bir nükleer savaşta dahi içerisinde harekâtın yönetileceği bir harekat merkezi olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temel atma törenindeki açıklamaları şöyle:

“Böyle anlamlı bir günde Ay Yıldız Projesinin temel atma töreni vesilesi ile bir araya gelmemizi önemli bir mesaj olarak görüyorum. Türkiye’nin gelişen ve değişen savunma ihtiyaçları tüm birimlerin ortak bir çatı altında yakın koordinasyon içinde faaliyet göstermesini mecburi bir hale getirmiştir. Bunu da gerek bakanımla gerek Genelkurmay Başkanım ile enine boyuna değerlendirdik ve dedik ki bize müşterek bir merkez gerekiyor.

About gasteci

Ayrıca Kontrol Edin

Orman Yakmaya Gelen 2 Terorist Yakalandı

PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren yabancı uyruklu kardeş 2 örgüt mensubunun orman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir