İstihdam Destek Fonu Ödemeleri Tamamlandı

Maliye Bakanı Dursun OğuzKoronavirüs desteği kapsamında yerel sektöre yapılan istihdam destek fonu ödemelerinin tamamlandığını açıkladı.

Bugüne kadar yeni hükümet döneminde Maliye Bakanlığı’ndan, ‘Yerel İstihdamı Destek Fonu’na 27 Aralık 2020 – 27 Haziran 2021 tarihleri arasında 156 milyon 299 bin 422 TL, 22 kuruşluk kaynak aktarımı yapılarak bu konuda hükümetin açıkladığı destek sözünü ve mükellefiyetini yerine getirdiğini belirtti.

Bakan Oğuz ayrıca, özel sektöre ücret desteği kapsamında bu dönemde Şubat ayı içerisinde yine Maliye Bakanlığı tarafından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı üzerinden 78 milyonluk ödemeninde yapıldığını söyledi.

Bu destekler haricinde Türkiye Cumhuriyeti kaynaklı ücret ve prim desteği ödemesinde geçen Aralık ayında 100 milyon olarak ödendiğini de belirten Maliye Bakanı Dursun Oğuz, bu sürede toplam Maliye Bakanlığı hesabında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na aktarılan prim ve ücret desteği için 234 milyon 299 bin 422 TL, 72 kuruş bir kaynak çıktığını belirtti.

About haberci

Ayrıca Kontrol Edin

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Bugün Toplanıyor

Asgari Ücret Saptama Komisyonu 2021 yılının ikinci asgari ücretini belirlemek üzere toplanıyor. Bugün saat 10.00’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir